Nowy blog o geodezji nie tylko dla geodety

Zaczynamy!

Na samym początku chciałbym przywitać Cię na moim blogu poświęconym Geodezji i Kartografii. Chciałbym żeby wpisy, które będą się pojawiać miały charakter bardziej informacyjny, pewnych przemyśleń, ciekawych rozwiązań, aniżeli wywodów naukowych, które dostępne byłyby dla wąskiej grupy odbiorców z branży geodezyjnej. Dlatego ideą jest pisanie bloga o geodezji, lecz nie tylko dla geodety jako głównego odbiorcy. Oczywiście poruszane tematy będą związane z dziedzinami pokrewnymi np. budownictwem. Prawdopodobnie, jeśli jakiś budowniczy przez przypadek lub zupełnie świadomie trafi na blog dowie się bardzo ciekawych rzeczy o swojej dziedzinie. Postaram się również odpowiadać na pytania, które dotyczą zwykłych ludzi potrzebujących usług geodezyjnych. Jako, że od kilkunastu lat pracuję w Warszawie, pozwolę zamknąć się w jej granicach i odnosić się w swoich wpisach dotyczących różnorakich przykładów z życia geodety do Stolicy Polski. Zapraszam do czytania!

Co jeszcze?

Oprócz bloga na stronie będę rozwijał różnego rodzaju aplikacje dla geodetów, które pozwolą w nowoczesny sposób wykonywać obliczenia, opracowywać pomiary geodezyjne i przygotowywać raporty do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Aktualnie dostępne są aplikacje do tworzenia raportów z pomiarów geodezyjnych i transformacji. Jeśli jesteś zainteresowany to zacznij tworzyć raporty i transformuj współrzędne. Sprawdź jakie to proste! W tej chwili aplikacja do transformacji znajduje się w raportach geodezyjnych, ale z biegiem czasu mam nadzieję że rozwinie się do samodzielnego, kompletnego narzędzia do transformacji współrzędnych.

Na zakończenie…

Tak na zakończenie pierwszego wpisu, chciałbym zaznaczyć, że pisarzem nie jestem, nie byłem, a kto wie być może zostanę. Ale przede mną jeszcze sporo liter do wystukania. A tymczasem Najlepszego w Nowym Roku 2018. Blog uważam za otwarty! 

9 komentarzy “Nowy blog o geodezji nie tylko dla geodety”

  1. Od dawna myślałem o założeniu bloga na temat geodezji ze zdjęciami “z życia” ale w terenie jestem już tak obładowany, że na aparat nie ma miejsca 😛 Dlatego chętnie będę zaglądał na tego bloga.

  2. paw.pald

    Bardzo fajny pomysł, szczególnie, że branżowych blogów jest jak na lekarstwo, a zawsze fajnie jest poczytać coś ze swojej branży i uzupełnić wiedzę 🙂

    Ps. Szkoda, że nie wrzucasz już nic na insta, bo lubiłem Twoje foto z lotniska 🙂

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>