Każdy dobrowolnie może wpłacić dowolną kwotę którą pozwoli na szybszy rozwój serwisu i zaspokojenie podstawowych opłat związanych z utrzymaniem strony.

0.00% Raised
0.00 zł donated of 184.50 zł goal
0 Donors
159 Days Left

Dziennik GPS

Wybór układu pomierzonych wysokości

Wysokości lokalne/brak
Wysokości normlane - K'86
Wysokości elipsoidalne - Hell

Porównanie osnowy katalogowej

Porównanie sytuacyjne?

Porównanie wysokościowe?

Wybór strefy układu PUWG'2000

Strefa 5
Strefa 6
Strefa 7
Strefa 8

Wybór sieci poprawek powierzchniowych

ASGEupos
TopNet
SmartNet

Informacje dodatkowe

Osnowa


Punkty


Określ czas pomiaru

Opcje dodatkowe

Dodatkowy pomiar osnowy

Witaj, obliczenia dostępne tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników!

Opis aplikacji

Aplikacja służy do stworzenia raportu z pomiarów GPS wykonanych metodą RTN. Raport GPS spełnia wszystkie standardy techniczne i wymagania ODGiK, więc po obliczeniach może zostać zapisany lub wydrukowany i dołączony do operatu technicznego.

Wczytujemy pliki

Wczytywane pliki powinny zawierać separatory typu spacja lub tabulator.

Pierwszy plik to dane osnowy katalogowej z opisów topograficznych. Ważne jest, żeby punkty osnowy poziomej posiadały wysokość równą 0.0, natomiast punkty osnowy wysokościowej posiadały współrzędne płaskie x i y równe 0.0

W przypadku gdy korzystamy z punktów osnowy posiadających współrzędne x, y i h, wtedy pliki należy przygotować tak:

Wybieramy odpowiedni układ wysokości, ponieważ musimy wskazać w jakim układzie wysokości pomierzone zostały wczytywane punkty.

Możemy skorzystać z automatycznego porównania współrzednych płaskich oraz wyskości. Porównanie zostanie dołączone do raportu GPS.

Następnie należy wybrać strefę układu 2000, w której wykonano pomiary oraz określić z jakiej sieci poprawek powierzchniowych korzystano.

Aplikacja Raport GPS potrzebuje informacji dodatkowych, do wygenerowania raportu

Określamy liczbę epok pomiarowych dla pomiaru osnowy katalogowej oraz punktów pomierzonych.

Wybieramy markę i wpisujemy model odbiornika GPS.

Ustalamy rodzaj identyfikatora, jak również jego numer. Wybieramy datę o godzinę pomiaru oraz podajemy osobę kóra opracowała raport GPS

Możemy zaznaczyć opcję dodatkową Dodatkowy pomiar osnowy, która wykona pomiar kontrolny osnowy katalogowej.

Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku OBLICZ. Raport GPS zostanie wygenerowany zaledwie w kilka sekund.

Lista zmian

 • Lista zmian
  19 marca 2018

  - dodano możliwość wyboru wysokości antetny dla osnowy oraz punktów

  6 marca 2018

  - dodano przełącznik wyboru godziny w raporcie

  5 lutego 2018

  - dodano identyfikator GD

  - dodano możliwość wyboru godziny pomiaru

  - dodano wybór dodatkowej kontroli pomierzonych punktów osnowy

  21 stycznia 2018

  - poprawiono algorytm kontrolujący stację referencyjną

  24 lipca 2017

  - dodano możliwość wyboru porównania współrzędnych osnowy katalogowej z pomierzoną (porównanie sytuacyjne)

  - dodano możliwość wyboru porównania wysokości osnowy katalogowej z pomierzoną (porównanie wysokościowe)

  19 lipca 2017

  - dodano algorytm do przeliczania wyskości elipsoidalnych z pomiarów GPS

30 komentarzy “Raport GPS”

  • Dziękuję za uwagi. Możliwość dodania własnego identyfikatora zostanie dodana. Natomiast wprowadzenie współrzędnych stacji bazowej to temat dłuższy na oddzielna aplikacje ponieważ własna stacja generuje raport RTK. A tutaj mamy generator do raportu RTN gdzie stacja jest wirtualna i naliczana jest dynamicznie.

 1. Witam,
  Nie działa przycisk “drukuj raport” i “reset”. Przycisk generuj kolejny działa jak należy. Sytuacja jest taka sama na fast raport. pracuję na google chrome i jeszcze w tamtym tygodniu działało ok.

 2. Bardzo Dobra aplikacja! Mam tylko jedną uwagę tj. przy generowaniu raportu z ok 100 punktów z zaznaczoną opcją “start pomiaru” wygenerowany czas od 8:00 aż do 20. Da się coś z tym zrobić, by pomiar ok 400 pkt zajmował ok 8h?

  • Dziekujemy! W przyszłości dodamy globalny czas pomiaru, ponieważ teraz algorytm obliczający czas bierze pod uwagę kilka zmiennych, z których obliczany jest czas pomiaru. Przebudujemy algorytm tak żeby czas zawężał się do np. 4h, 6h, 8h. Czy takie rozwiązanie będzie lepsze??

  • Dodaliśmy opcje czasu trwania całego pomiaru, należy jednak rozważnie wybierać tę opcję ponieważ gdy mamy pomiar składający się z kilku punktów i wybierzemy czas trwania 8h czas zostanie rozrzucony równomiernie na wszystkie pikiety. Algorytm bez granicy czasowej bierze pod uwagę więcej zmiennych jak np. liczbę epok, średnią prędkość marszu z odbiornikiem stad ogromna liczba punktów pomiarowych bardzo wydłuża czas całego pomiaru. Można to skorygować poprzez podział plików na zawierające mniejszą liczbę punktów. Miłych obliczeń!!

 3. Witam, miałbym małą sugestię ale nie na temat raportuGNSS. Jeśli by była taka możliwość to pomocny byłby raport z niwelacji. Zarówno geometrycznej jak i trygonometrycznej, którą wykonuję ostatnio coraz częściej i z uwagi na brak odpowiedniego oprogramowania muszę kombinować.

  • Taki prosty generator, który stworzy dziennik mając gotowe rzędne punktów? W poprzedniej wersji serwisu był, ale jakoś nie cieszył się zainteresowaniem. Postaram się go rozwinąć i zamieścić. Jeśli potrzebujesz jakichś konkretnych wymagań co do raportu z niwelacji, napisz do mnie maila na kontakt@geo4you.waw.pl ze szczegółami.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>